Diferență între revizuiri ale paginii „Unelte pentru monitorizare”
Sari la navigare
Sari la căutare
(Nu s-au afișat 2 versiuni intermediare efectuate de același utilizator) | |||
Linia 3: | Linia 3: | ||
{| | {| | ||
! monitor || URL buddy || URL | ! monitor || URL buddy || URL dude || observații | ||
|- | |||
| GoAccess analytics | |||
|colspan="2"| [https://dexonline.ro/goaccess/ link] | |||
| acces restricționat după IP | |||
|- | |- | ||
| FPM monitor | | FPM monitor | ||
| [http://buddy.dexonline.ro:8080/fpm-status?html&full link] | | [http://buddy.dexonline.ro:8080/fpm-status?html&full link] | ||
| [http:// | | [http://dude.dexonline.ro:8080/fpm-status?html&full link] | ||
| | | | ||
* acces restricționat după IP | * acces restricționat după IP | ||
Linia 13: | Linia 17: | ||
|- | |- | ||
| load monitor | | load monitor | ||
| [http://buddy.dexonline.ro:8080/stat/sysstatgraph/ link] | | [http://buddy.dexonline.ro:8080/stat/sysstatgraph/index.php link] | ||
| [http:// | | [http://dude.dexonline.ro:8080/stat/sysstatgraph/index.php link] | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| PHP cache status | | PHP cache status | ||
| [http://buddy.dexonline.ro:8080/stat/apc link] | | [http://buddy.dexonline.ro:8080/stat/apc.php link] | ||
| [http:// | | [http://dude.dexonline.ro:8080/stat/apc.php link] | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| PHP info | | PHP info | ||
| [http://buddy.dexonline.ro:8080/stat/phpinfo.php link] | | [http://buddy.dexonline.ro:8080/stat/phpinfo.php link] | ||
| [http:// | | [http://dude.dexonline.ro:8080/stat/phpinfo.php link] | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| server info | | server info | ||
| [http://buddy.dexonline.ro:8080/nginx-status link] | | [http://buddy.dexonline.ro:8080/nginx-status link] | ||
| [http:// | | [http://dude.dexonline.ro:8080/nginx-status link] | ||
| [http://wiki.nginx.org/HttpStubStatusModule documentație] pentru nginx | | [http://wiki.nginx.org/HttpStubStatusModule documentație] pentru nginx | ||
|- | |- | ||
| wiki | | wiki |
Versiunea curentă din 6 noiembrie 2021 00:47
- Notă: când accesul este restricționat după IP, modifică /etc/nginx/dexonline-admins.conf și adaugă-ți IP-ul (pe ambele servere).
monitor | URL buddy | URL dude | observații |
---|---|---|---|
GoAccess analytics | link | acces restricționat după IP | |
FPM monitor | link | link |
|
load monitor | link | link | |
PHP cache status | link | link | |
PHP info | link | link | |
server info | link | link | documentație pentru nginx |
wiki | RSS | un RSS feed cu orice modificare din Wiki |
Unelte pentru investigarea load spikes
Pagina asta este foarte bine scrisă.
vlogdump este o unealtă care poate lista request-urile lente (din log-ul lui Varnish).