Diferență între revizuiri ale paginii „Unelte pentru monitorizare”
Sari la navigare
Sari la căutare
Linia 27: | Linia 27: | ||
| [http://amigo.dexonline.ro:8080/server-info link] | | [http://amigo.dexonline.ro:8080/server-info link] | ||
| [http://buddy.dexonline.ro:8080/nginx-status link] | | [http://buddy.dexonline.ro:8080/nginx-status link] | ||
| [http://wiki.nginx.org/HttpStubStatusModule documentație pentru nginx] | | [http://wiki.nginx.org/HttpStubStatusModule documentație] pentru nginx | ||
|- | |||
| server status | |||
| [http://amigo.dexonline.ro:8080/server-status link] | |||
| -- | |||
| acces bazat pe IP, modifică /etc/apache2/mods-enabled/status.conf pentru a-ți adăuga IP-ul | |||
|- | |||
| memcached status | |||
| [http://amigo.dexonline.ro:8080/stat/memcache link] | |||
| [http://buddy.dexonline.ro:8080/stat/memcache link] | |||
| | |||
|- | |||
| wiki | |||
|colspan="2"| [http://wiki.dexonline.ro/wiki/Special:Schimb%C4%83ri_recente?feed=rss RSS] | |||
| un RSS feed cu orice modificare din Wiki | |||
|} | |} | ||
== Unelte pentru investigarea load spikes == | == Unelte pentru investigarea load spikes == | ||
[http://www.linuxjournal.com/magazine/hack-and-linux-troubleshooting-part-i-high-load Pagina asta] este foarte bine scrisă. | [http://www.linuxjournal.com/magazine/hack-and-linux-troubleshooting-part-i-high-load Pagina asta] este foarte bine scrisă. |
Versiunea de la data 17 aprilie 2014 17:35
monitor | URL amigo | URL buddy | observații |
---|---|---|---|
FPM monitor | -- | link |
|
load monitor | link | link | |
PHP cache status | link | link | |
PHP info | link | link | |
server info | link | link | documentație pentru nginx |
server status | link | -- | acces bazat pe IP, modifică /etc/apache2/mods-enabled/status.conf pentru a-ți adăuga IP-ul |
memcached status | link | link | |
wiki | RSS | un RSS feed cu orice modificare din Wiki |
Unelte pentru investigarea load spikes
Pagina asta este foarte bine scrisă.