2.076 de modificări
Diferență între revizuiri ale paginii „Articol/Diverse/Calcuri greșite”
Articol/Diverse/Calcuri greșite (vedeți sursă)
Versiunea de la data 30 decembrie 2017 10:59
, 30 decembrie 2017 10:59fără descrierea modificării
Linia 37: | Linia 37: | ||
| '''Focusează-te!''' | | '''Focusează-te!''' | ||
| În limba română nu există verbul ''a se focusa.'' | | În limba română nu există verbul ''a se focusa.'' | ||
|- | |||
| Cum ne vor '''afecta / influența''' aceste modificări?<br>Ce '''impact''' vor avea aceste modificări asupra noastră? | |||
| Cum ne vor '''impacta''' aceste modificări? | |||
| DOR (2008) consemnează verbul {{ccd|a impacta}}, dar fără definiție. | |||
|- | |- | ||
| Popescu are {{d|experiență}} în domeniu | | Popescu are {{d|experiență}} în domeniu |