2.076 de modificări
Diferență între revizuiri ale paginii „Articol/Diverse/Forme de plural greșite”
Articol/Diverse/Forme de plural greșite (vedeți sursă)
Versiunea de la data 16 septembrie 2011 20:19
, 16 septembrie 2011 20:19fără descrierea modificării
Linia 34: | Linia 34: | ||
| Laser, pl. laseri | | Laser, pl. laseri | ||
| ''Laseri'' este o formă acceptată de DN. | | ''Laseri'' este o formă acceptată de DN. | ||
|- | |||
| [http://dexonline.ro/definitie/nivel nivel] | |||
| ... la toate nivelurile ... | |||
| ... la toate nivelele ... | |||
| Folosim pluralul ''nivele'' numai pentru nivelul ca instrument (sensul 2 din DEX '98). | |||
|- | |- | ||
| [http://dexonline.ro/definitie/nostru nostru] | | [http://dexonline.ro/definitie/nostru nostru] |