Diferență între revizuiri ale paginii „Articol/Diverse/Scara numerică”
Sari la navigare
Sari la căutare
Linia 2: | Linia 2: | ||
{|class="wikitable" | {|class="wikitable" | ||
!Termen || Valoare | !Termen || Valoare || Observații | ||
|- | |- | ||
| {{d|milion}} | | {{d|milion}} | ||
| 10<sup>6</sup> | | 10<sup>6</sup> | ||
| | |||
|- | |- | ||
| {{d|miliard}} | | {{d|miliard}} | ||
| 10<sup>9</sup> | | 10<sup>9</sup> | ||
| Multe dicționare (DEX '09, DEX '98, Sinonime, MDN, DN, Scriban) listează la sinonime ''bilion''. | |||
|- | |||
| {{d|bilion}} | |||
| | |||
| | |||
|} | |} | ||
{{CuvinteCheie|milion}} | {{CuvinteCheie|milion}} |