Diferență între revizuiri ale paginii „Unelte pentru monitorizare”
Sari la navigare
Sari la căutare
Linia 1: | Linia 1: | ||
{| | |||
* | ! monitor || URL amigo || URL buddy || observații | ||
|- | |||
| FPM monitor | |||
| -- | |||
| [http://buddy.dexonline.ro:8080/fpm-status?html&full link] | |||
| | |||
* acces bazat pe IP, modifică /etc/nginx/sites-enabled/dexonline.ro pentru a-ți adăuga IP-ul | |||
* vezi [https://rtcamp.com/tutorials/php/fpm-status-page/ descrierea câmpurilor] | |||
|- | |||
| load monitor | |||
| [http://amigo.dexonline.ro:8080/stat/sysstatgraph/ link] | |||
| [http://buddy.dexonline.ro:8080/stat/sysstatgraph/ link] | |||
| | |||
|- | |||
| PHP cache status | |||
| [http://amigo.dexonline.ro:8080/stat/apc link] | |||
| [http://buddy.dexonline.ro:8080/stat/apc link] | |||
| | |||
|- | |||
| PHP info | |||
| [http://amigo.dexonline.ro:8080/stat/phpinfo.php link] | |||
| [http://buddy.dexonline.ro:8080/stat/phpinfo.php link] | |||
| | |||
|- | |||
| server info | |||
| [http://amigo.dexonline.ro:8080/server-info link] | |||
| [http://buddy.dexonline.ro:8080/nginx-status link] | |||
| [http://wiki.nginx.org/HttpStubStatusModule documentație pentru nginx] | |||
|} | |||
* Server info: http://dexonline.ro/server-info | * Server info: http://dexonline.ro/server-info | ||
* Server status: http://dexonline.ro/server-status (acces bazat pe IP, modifică /etc/apache2/mods-enabled/status.conf pentru a-ți adăuga IP-ul) | * Server status: http://dexonline.ro/server-status (acces bazat pe IP, modifică /etc/apache2/mods-enabled/status.conf pentru a-ți adăuga IP-ul) |
Versiunea de la data 17 aprilie 2014 17:29
monitor | URL amigo | URL buddy | observații |
---|---|---|---|
FPM monitor | -- | link |
|
load monitor | link | link | |
PHP cache status | link | link | |
PHP info | link | link | |
server info | link | link | documentație pentru nginx |
- Server info: http://dexonline.ro/server-info
- Server status: http://dexonline.ro/server-status (acces bazat pe IP, modifică /etc/apache2/mods-enabled/status.conf pentru a-ți adăuga IP-ul)
- Memcached status: http://dexonline.ro/stat/memcache
- AWStats: http://dexonline.ro/awstats (static) sau http://dexonline.ro/awstats-dynamic/awstats.pl (dinamic, mult mai lent)
- Wiki: un RSS feed cu orice modificare din Wiki, abonați-vă la http://wiki.dexonline.ro/wiki/Special:Schimb%C4%83ri_recente?feed=rss
Unelte pentru investigarea load spikes
Pagina asta este foarte bine scrisă.