Lingviști
617 modificări
(Larousse) |
|||
Linia 61: | Linia 61: | ||
|- | |- | ||
| {{ccd|septilion}} || un milion de sextilioane (10<sup>42</sup>) || 10<sup>42</sup> || | | {{ccd|septilion}} || un milion de sextilioane (10<sup>42</sup>) || 10<sup>42</sup> || | ||
|} | |||
=== Le Petit Larousse (2005 - 100<sup>e</sup> édition) === | |||
{|class="wikitable" | |||
! Termen || Formulare exactă || Valoare dedusă | |||
|- | |||
| {{ccd|milion}} || o mie de mii || 10<sup>6</sup> | |||
|- | |||
| {{ccd|miliard}} || o mie de milioane || 10<sup>9</sup> | |||
|- | |||
| {{ccd|bilion}} | |||
| un milion de milioane | |||
| 10<sup>12</sup> | |||
|- | |||
| {{ccd|trilion}} | |||
| un milion de bilioane | |||
| 10<sup>18</sup> | |||
|- | |||
| {{ccd|cvadrilion}} || un milion de trilioane || 10<sup>24</sup> | |||
|- | |||
| {{ccd|cvintilion}} || un milion de cvadrilioane || 10<sup>30</sup> | |||
|- | |||
| {{ccd|sextilion}} || un milion de cvintilioane || 10<sup>36</sup> | |||
|} | |} | ||